Merekalah Wira dalam Sukan Olimpik Beijing
| A.S Menang Pingat Emas Acara Bola Keranjang Lelaki
| Perancis Menang Pingat Emas Acara Bola Baling Lelaki
|
A.S Menang Pingat Emas Acara Bola Keranjang Lelaki
| Rusia Menang Pingat Emas Acara Gimrama Serba Boleh Berpasukan
| Bakhyt Sarsekbayev Menang Pingat Emas Acara Tinju Kategori 69kg
|
Alexey Tishchenko Menang Pingat Emas Acara Tinju Kategori 60kg
| A.S. Raih Pingat Emas Acara Bola Tampar Lelaki
| Zou Shiming Menang Pingat Emas Acara Tinju Kategori 48kg
|
Pasukan Bola Keranjang Wanita A.S. Menjadi Juara Olimpik
| Jerman, Juara Acara Hoki
| Atlet Rusia Merangkul Pingat Emas Acara Serba Boleh Gimnastik Artistik
|
Republik Korea Memperoleh Pingat Emas Acara Besbal
| Matthew Mitcham, Juara Acara 10m Platform Lelaki
| Rakhim Chakhkiev, Juara Acara Tinju 91kg
|
A.S. Rangkul Pingat Emas Acara 4X400m Lari Berganti-ganti Wanita
| Rakhim Chakhkiev, Juara Acara Tinju 91kg
| Jerman, Juara Acara Hoki
|
Matthew Mitcham, Juara Acara 10m Platform Lelaki
| A.S. Raih Pingat Emas Acara 4X400m Lari Berganti-ganti Lelaki
| Ma Lin, Juara Acara Ping-Pong Perseorangan Lelaki
|
A.S. Rangkul Pingat Emas Acara 4X400m Lari Berganti-ganti Wanita
| Felix Diaz, Juara Acara Tinju 64kg
| Wang Liqin Menang Pingat Gangsa Acara Ping-Pong Perseorangan Lelaki
|
Wilfred Bungei Menang Pingat Emas Acara 800m Lelaki
| Somjit Jongjohor Menang Pingat Emas Acara Tinju 51kg
| Norway Rangkul Pingat Emas Acara Bola Baling Wanita
|
Julien Absalon, Juara Acara Basikal Merentas Desa
| Atlet Sepanyol Menang Pingat Emas Acara Kayak K2 500m Lelaki
| Atlet Ukraine Menang Pingat Emas Acara Kayak K1 500m Wanita
|
Argentina Dianugerahi Pingat Emas Acara Bola Sepak Lelaki
| Rusia Menang Pingat Emas Acara Renang Berirama Bebas Berpasukan
| Maxim Opalev Menang Pingat Emas Acara Kenu C1 500m Lelaki
|
Ken Wallace Menang Pingat Emas Acara Kayak K1 500m Lelaki
| Atlet Jerman Menang Pingat Emas Acara Pentatlon Moden Wanita
| Atlet Iran Menang Pingat Emas Acara Taekwondo Kategori 80kg Lelaki
|
Rusia Menang Emas Acara Lumba Lari 4x100m Berganti-ganti Wanita
| Atlet Republik Korea Menang Pingat Emas Taekwondo Kategori 67kg Wanita
| Atlet Britain Menang Pingat Emas Acara Kayak 1000m Perseorangan Lelaki
|
Atlet Hungary Menang Pingat Emas Acara Kenu 1000m Perseorangan Lelaki
| Jerman Merangkul Pingat Emas Acara Kayak Empat (K4) 500m Wanita
| Atlet Brazil Menang Pingat Emas Acara Lumpat Jauh Wanita
|
Atlet Iran Menang Pingat Emas Acara Taekwondo Kategori 80kg Lelaki
| Atlet Jerman Menang Pingat Emas Acara Pentatlon Moden Wanita
| Hwang Kyungseon Menang Pingat Emas Taekwondo Kategori 67kg Wanita
|
Eric Lamaze Menang Pingat Emas Ekuestrian Lompat Berhalangan Perseorangan
| Portugal Menang Pingat Emas Acara Lompat Kijang Lelaki
| Dayron Robles, Juara 110m Berpagar Lelaki
|
LaShawn Merritt, Juara Acara 400m Lelaki
| Chen Ruolin Meraih Pingat Emas Acara 10m Platform Wanita
| Son Taejin, Juara Acara Taekwando 68kg Lelaki
|
Jepun Rangkul Pingat Emas Acara Sofbol
| Spotakova Barbora, Juara Acara Baling Lembing Wanita
| Rusia Menang Acara Pentatlon Moden
|
Lim Su Jeong, Juara Acara Taekwando 57kg Wanita
| Belanda Menang Emas Acara Polo Air Wanita
| Campbell-Brown Veronica Juarai Acara 200m Wanita
|
Taymazov Artur, Juara Acara Gusti Gaya Bebas 120kg Lelaki
| Muradov Shirvani Menang Emas Gusti Gaya Bebas 96 kg Lelaki
| Misty May-Treanor & Kerri Walsh Juarai Bola Tampar Pantai Wanita
|
Belanda Menang Emas Acara Renang Maraton 10 Km Lelaki
| Belanda Menang Emas Acara Renang Maraton 10 Km Lelaki
| Rusia Memang Emas Lumba Jalan Kaki 20 km Wanita
|
Atlet Estonia Menang Emas Acara Lempar Cakera
| Atlet Belarus Menang Emas Acara Lontar Tukul Besi Wanita
| Belanda Mara ke Pertandingan Akhir Acara Hoki Wanita
|
Usain Bolt Menang Pingat Emas Lumba Lari 200m Lelaki
| Atlet Jamaica Menang Pingat Emas Acara Lari Berpagar 400m Wanita
| Saytiev Menang Pingat Emas Acara Gusti 74kg Lelaki
|
Atlet Bahrain Menang Pingat Emas Acara Lari 1500m Lelaki
| Atlet Rusia Menang Pingat Emas Acara Renang Berirama Beregu Wanita
| Australia Menang Pingat Gangsa Acara Sofbal Wanita
|
Somjit Jongjohor Mara Separuh Akhir Acara Tinju 51kg
| Samaranch Menonton Pertandingan Sofbal
| Mexico Menang Pingat Emas Taekwondo 58kg Lelaki
|
Ramazan Sahin Menang Pingat Emas Pertama untuk Kontinjen Turki
| Saytiev Menang Ketiga Pingat Emas Acara Perlawanan Gusti Sukan Olimpik
| Belarus Menang Pingat Emas Acara Lontar Tukul Besi Wanita
|
Lumba Basikal BMX Lelaki Diadakan
| Fukuhara Ai Menang dalam Pusingan Ketiga Acara Pingpong Perseorangan Wanita
| Rusia Menang Pingat Emas Acara Renang Berirama Beregu Wanita
|
Lumba Basikal BMX Wanita Diadakan
| Larisa Ilchenko Menang Emas Acara Renang Maraton Wanita
| Rusia Mara Separuh Akhir Pertandingan Bola Tampar Lelaki
|
Itali Tewaskan Kanada dalam Acara Polo Air
| A.S. Mara Peringkat Akhir Acara Bola Tampar Pantai Lelaki
| Ramzi Rashid Raih Pingat Emas Acara 1500m Lelaki
|
Van Grunsven Anky, Pemenang Pingat Emas Acara Dressage Individu
| Kanter Gerd, Juara Acara Lempar Cakera Lelaki
| Harper Dawn Juarai Acara 100m Berpagar Wanita
|
Ohuruogu Christine, Juara Acara 400m Wanita
| He Chong Juarai Acara 3m Papan Anjal Lelaki
| Silnov Andrey, Juara Acara Lompat Tinggi Lelaki
|
Lu Chunlong Raih Pingat Emas Acara Trampolin
| Steiner Matthias, Juara Acara Angkat Berat +105kg Lelaki
| Zou Kai Menang Pingat Emas Acara Palang Lintang
|
Shawn Johnson, Juara Acara Palang Imbangan
| Pendleton Victoria, Juara Pecut Wanita Individu Acara Lumba Basikal Trek
| Hoy Chris, Juara Pecut Individu Lelaki Acara Lumba Basikal Trek
|
Argentina Menang Pingat Emas Madison Lelaki
| Batirov Mavlet, Juara Acara Gusti Gaya Bebas Kategori 60kg Lelaki
| Li Xiaopeng Raih Pingat Emas Acara Palang Selari Lelaki
|
Paul Goodison Menang Emas Acara Perahu Layar Laser Perseorangan Lelaki
| Tunnicliffe Menang Emas Acara Perahu Layar Laser Radial Perseorangan Wanita
| A.S Mara Peringkat Akhir Pertandingan Bola Tampar Pantai Wanita
|
Frodeno Raih Pingat Emas Acara Triathlon Lelaki
| A.S. Menang Emas Ekuestrian Jumping Berpasukan
| Pertandingan Acara Renang Berirama Mula Diadakan pada 18 Ogos
|
A.S. Menangi Pingat Emas Acara 400m Berpagar Lelaki
| China Gondol Pingat Emas Acara Berpasukan Ping-Pong Lelaki
| Atlet Panama Menangi Pingat Emas Lompat Jauh Lelaki
|
He Wenna Meraih Pingat Emas Acara Gimnastik Trampolin Perseorangan Wanita
| Atlet Rusia Meraih Pingat Emas Acara Lompat Bergalah Wanita
| Atlet Kenya Menangi Pingat Emas Acara 800m Wanita
|
Atlet Kenya Memperoleh Pingat Emas Acara 3000m Steeplechase Lelaki
| Atlet Belarus Menangi Pingat Emas Kategori 105kg Angkat Berat Lelaki
| China Gondol Pingat Emas Acara Berpasukan Ping-Pong Lelaki
|
He Wenna Meraih Pingat Emas Acara Gimnastik Trampolin Perseorangan Wanita
| Britain Menangi Pingat Emas Team Pursuit(4000m) Basikal Lelaki
| Atlet A.S. Meraih Pingat Emas Lempar Cakera Wanita
|
Emma Snowsill Menang Emas Tiga Pasal Orang Besi Wanita
| Jamaica Menang Emas Lumba Lari 100m Wanita
| Republik Korea Menang Emas Badminton Beregu Campuran
|
Rusia Menang Emas Acara Lari Berhalangan 3000m Wanita
| Atlet Gimnastik Romania Menang Emas Acara Senaman Bebas Wanita
| Kazakhstan Menang Emas Acara Angkat Berat 94kg Lelaki
|
Lin Dan Menang Emas Acara Badminton Perseorangan Lelaki
| Slovenia Menang Emas Acara Baling Tukul Besi Lelaki
| Perancis Menang Emas Lawan Pedang Sabre Berpasukan Lelaki
|
DPRK Menang Emas Acara Loncat Kekuda Wanita
| Britain Menang Emas Acara Lumba Perahu Layar Yngling Wanita
| China Menang Emas Acara Mendayung Four Sculls Wanita
|
Wang Jiao Meneng Emas Acara Gusti Gaya Bebas 72kg Wanita
| Denmark Menang Emas Acara Perahu Layar 49er-Skiff Mixed
| Kanada Menang Emas Acara Mendayung Eight With Coxswain Lelaki
|
Rusia Menang Emas Acara Tenis Perseorangan Wanita
| Adik Beradik Williams Menang Emas Acara Tenis Beregu Wanita
| Jepun Menang Emas Acara Gusti Gaya Bebas 63kg Wanita
|
A.S. Menang Emas Acara Mendayung Eight With Coxswain Wanita
| Britain Menang Emas Acara Lumba Basikal Kejar-Mengejar 3km Wanita
| Poland Menang Emas Acara Mendayung Four Sculls Lelaki
|
Denmark Menang Emas Acara Mendayung Four Final Peringkat Ringan Lelaki
| China Menang Emas Acara Mendayung Four Sculls Wanita
| Britain Menang Emas Lumba Perahu Layar Finn
|
Britain Menang Emas Acara Mendayung Double Sculls Peringkat Ringan Lelaki
| Belanda Menang Emas Acara Mendayung Double Sculls Peringkat Ringan Wanita
| Qiu Jian Menang Emas Acara Rifle Tiga Posisi 50m Lelaki
|
A.S. Menang Emas Acara 4x100 m Renang Rampaian Berganti-ganti Lelaki
| Australia Menang Emas Acara 4x100 m Renang Rampaian Berganti-ganti Wanita
| Tunisia Menang Emas Acara Renang Gaya Bebas 1500 Meter Lelaki
|
Jerman Menang Emas Acara Renang Gaya Bebas 50 Meter Wanita
| Romania Menang Emas Lumba Maraton Wanita
| Valerie Vili Menang Emas dalam Acara Lontar Peluru Wanita
|
Nataliia Dorbynska Johan Heptathlon Wanita
| Usain Bolt, Pelari Pecut Baru
| Rusia Menang Emas Fleuret Berpasukan Wanita
|
Switzerland Menang Pingat Emas Tenis Beregu Lelaki
| Chris Hoy Juara Lumba Basikal Keirin Trek Lelaki
| Valeriy Borchin Johan Lumba Jalan Kaki 20km Lelaki
|
Republik Korea Menang Emas Acara Angkat Berat Kategori 75 kg Atas Wanita
| Spanyol Menang Emas Lumba Basikal Trek Points Lelaki
| Jepun Menang Emas Acara Gusti Gaya Bebas 55kg Wanita
|
Britain Menang Emas Acara Mendayung Four Final Lelaki
| Australia Menang Emas Acara Mendayung Double Sculls Lelaki
| New Zealand Menang Emas Acara Mendayung Double Sculls Wanita
|
Romania Menang Emas Acara Mendayung Pair Final Wanita
| Kanada Menang Emas Acara Gusti Gaya Bebas 48kg Wanita
| Australia Menang Emas Acara Mendayung Pair Final Lelaki
|
Indonesia Menang Pingat Gangsa Acara Badminton Perseorangan Wanita
| Ukraine Menang Emas Acara Menembak Lambat dengan Pistol 25m Lelaki
| Brazil Menang Emas Acara Renang Gaya Bebas 50 Meter Lelaki
|
Zimbabwe Menang Emas Acara Renang Kuak Lentang 200 Meter Wanita
| Michael Phelps Menang Emas Acara Renang Kuak Kupu-kupu 100 Meter Lelaki
| Britain Menang Emas Acara Renang Gaya Bebas 800 Meter Wanita
|
Pertandingan Ekuestrian Lompat Berhalangan Sukan Olimpik Dijalankan
| Rusia Menang Emas Acara 20 km Berjalan Kaki Lelaki
| Thailand Mara Suku Akhir Tinju 54kg Lelaki
|
Jepun Menang Emas Acara Judo 100kg ke Atas Lelaki
| Britain Menang Emas Acara Trek Lumba Basikal Berpasukan Lelaki
| Slovakia Menang Emas Acara Kayak Slalom Perseorangan Wanita
|
Ukraine Menang Emas Acara Memanah Perseorangan Lelaki
| Singapura Mara Pertandingan Akhir Pingpong Berpasukan Wanita
| Cao Lei Menang Emas Angkat Berat 75kg Wanita
|
Slovakia Menang Emas Acara Kenu Slalom Berpasangan Lelaki
| Perlumbaan Basikal Dijalankan di Gelanggang Basikal BMX Laoshan
| China Mara Pertandingan Akhir Badminton Beregu Lelaki
|
Pertandingan Akhir Angkat Berat 75 kg Wanita Dijalankan
| Ukraine Menang Emas Acara Menembak Posisi Meniarap dengan Rifle 50 Meter Lelaki
| Nastia Liukin Menang Emas Acara Gimnastik Serba Boleh Perseorangan Wanita
|
Jerman Menang Emas Acara Renang Gaya Bebas 100 Meter Wanita
| Michael Phelps Menang Emas Acara Renang 200 Meter Rampaian Perseorangan Lelaki
| Rebecca Soni Menang Emas Acara Renang Kuak Dada 200 Meter Wanita
|
A.S. Menang Emas Acara Renang Kuak Lentang 200 Meter Lelaki
| Indonesia Mara Pertandingan Akhir Badminton Beregu Lelaki
| Perlumbaan Awal Lari 100 Meter Lelaki Dimulakan
|
Cuba Menangi Pingat Emas Acara 96-120 kg Gusti Greco-Roman Lelaki
| Atlet Mongolia Menangi Pingat Emas Acara 90-100 kg Judo Lelaki
| Ukraine Meraih Pingat Emas Sabre Pasukan Wanita dalam Acara Lawan Pedang
|
Yang Xiuli Gondol Pingat Emas dalam Pertarungan Acara 70-78 kg Judo Wanita
| Rusia Menang Emas Acara Gusti Roman 96kg Lelaki
| Itali Menang Emas Acara Gusti Roman 84kg Lelaki
|
Itali Menang Emas Acara Menembak Pinggan Terbang Dua Hala Wanita
| Yang Wei Menang Emas Acara Gimanastik Serba Boleh Perseorangan Lelaki
| Lee Chong Wei Berjaya Mara Separuh Akhir Badminton Perseorangan Lelaki
|
Du Li Menang Emas Acara Rifle Tiga Posisi 50m Wanita
| Perancis Menang Emas Acara Renang Gaya Bebas 100m Lelaki
| Australia Menang Emas Acara Renang 4x200m Gaya Bebas Berganti-ganti Wanita
|
Kosuke Kitajima Menang Emas Acara Renang Kuak Dada 200m Lelaki
| Liu Zige Menang Emas Acara Renang Gaya Kupu-kupu 200m Wanita
| Britta Heidemann, Juara Acara Epee Individu Wanita
|
Xie Xingfang Mara ke Separuh Akhir Badminton Perseorangan Wanita
| Sa Jaehyouk Rangkul Pingat Emas Acara Angkat Berat 77kg Lelaki
| Lu Lan Layakkan Diri ke Separuh Akhir Acara Badminton Perseorangan Wanita
|
Pang Jiaying dan Zhu Yingwen Mara ke Separuh Akhir 100m Gaya Bebas Wanita
| Benjamin Kleibrink, Juara Foil Individu Lelaki
| Sa Jaehyouk Rangkul Pingat Emas Acara Angkat Berat 77kg Lelaki
|
Pasukan China Mara ke Peringkat Akhir 4X200m Gaya Bebas Berganti-ganti Wanita
| Tsirekidze Irakli, Juara Judo 90kg Lelaki
| Chang Yongxiang, Pemenang Pingat Perak Acara Gusti Greco-Roman 74kg Lelaki
|
Pertandingan Akhir Angkat Berat 77 kg Lelaki Diadakan
| Masae Ueno, Juara Acara Judo 70kg Wanita
| Georgia Menang dalam Acara Gusti Greco-Roman 74 kg Lelaki
|
Perancis Menang Emas Acara Gusti Roman 66 kg Lelaki
| Perancis Menang Emas Acara Gusti Roman 66 kg Lelaki
| Switzerland Menang Emas Lumba Basikal Ujian Masa Lebuh Raya Perseorangan Lelaki
|
Switzerland Menang Emas Lumba Basikal Ujian Masa Lebuh Raya Perseorangan Lelaki
| A.S. Menang Emas Lumba Basikal Ujian Masa Lebuh Raya Perseorangan Wanita
| Atlet Indonesia Mara ke Separuh Akhir Badminton Perseorangan Wanita
|
Atlet Jepun, Kosuke Kitajima Pecahkan Rekod Sukan Olimpik Acara Renang Kuak Dada 200m Lelaki
| Michael Phelps Menang Emas Renang Gaya Kupu-kupu 200m Lelaki
| Atlet Itali Menang Emas Renang Gaya Bebas 200m Wanita
|
Stephanie Rice Menang Emas Renang 200m Rampaian Perseorangan Wanita
| Michael Phelps Pecah Rekod Dunia Renang Gaya Kupu-kupu 200m Lelaki
| Atlet Itali Menang Emas Acara Renang Gaya Bebas 200m Wanita
|
Eamon Sullivan Pecah Rekod Dunia Renang Gaya Bebas 100m Lelaki
| Jerman Menangi Pingat Emas dalam Acara Eventing Lompat Berpasukan
| Ayumi Tanimoto Juara Judo Kategori 63 kg Wanita
|
Zhong Man Menang Emas Lawan Pedang Sabre Lelaki
| Michal Martikan Juara Acara Kanu Slalom Perseorangan Lelaki
| Slovakia Menang Emas Acara Kanu Slalom Perseorangan Lelaki
|
Rusia Menang Emas Acara Gusti Roman 55 kg Lelaki
| Pak Hyon Suk Meneng Emas Acara Angkat Berat 63 kg Wanita
| Pak Hyon Suk Meneng Emas Acara Angkat Berat 63 kg Wanita
|
Hu Binyuan Ragut Pingat Gangsa Acara Menembak Pinggan Terbang Lelaki
| A.S. Menang Emas Acara Menembak Pinggan Terbang Lelaki
| China Menang Emas Acara Terjun Pelantar 10m Berpasangan Wanita
|
A.S. Menang Emas Acara Menembak Pinggan Terbang Lelaki
| Pertandingan Pusingan Kedua Acara Tenis Perseorangan Wanita Dijalankan
| Pertandingan Akhir Acara Menembak Pinggan Terbang Lelaki Dijalankan
|
Pertandingan Angkat Berat Kumpulan B 63 kg Wanita Dijalankan
| Jin Jong Oh Menang Emas Acara Menembak Lambat Pistol 50m Lelaki
| Pertandingan Kelayakan Acara Pinggan Terbang Lelaki Dijalankan
|
Pertandingan Kumpulan B Acara Angkat Berat 69kg Lelaki Dijalankan
| Pertandingan Kelayakan Pistol 50m Lelaki Diadakan
| Pertandingan Akhir Gimnastik Berpasukan Lelaki Dijalankan
|
Michael Phelps Meragut Emas Acara Renang Gaya Bebas 200m Lelaki
| Leisel Jones Menang Emas Acara Renang Kuak Dada 100m Wanita
| Aaron Peirsol Menang Emas Acara Renang Kuak Lentang 100m Lelaki
|
Michael Phelps Meragut Emas Acara Renang Gaya Bebas 200m Lelaki
| Natalie Coughlin Menang Emas Acara Renang Kuak Lentang 100m Wanita
| Giulia Quintavalle Menang Emas Acara Judo 57 kg Wanita
|
Vezzali Menang Emas Acara Foil Perseorangan Wanita
| Triyatno Menang Pingat Gangsa Angkat Berat 62kg Lelaki
| Wong Choon Han Mara ke Pusingan Ke-3
|
Mammadli Menang Pingat Emas Acara Judo Lelaki Katekori 73kg
| Itali Menang Emas Acara Judo 57 kg Wanita
| Perlumbaan Separuh Akhir Acara Renang Kuak Lentang 100m Lelaki Diadakan
|
Republik Korea Menang Emas Acara Memanah Berpasukan Lelaki
| Republik Korea Menang Emas Acara Memanah Berpasukan Lelaki
| Finland Menang Emas Acara Menembak Pinggan Terbang Wanita
|
Pertandingan Akhir Acara Menembak Pinggan Terbang Wanita Dijalankan
| Acara Angkat Berat 58 kg Wanita Sedang Dijalankan
| Atlet Malaysia dalam Pertandingan Memanah
|
Perlumbaan Perahu Layar Dijalankan di Qingdao
| Atlet India Menang Emas Acara Menembak 60 Das dengan Senapang Angin Perseorangan 10m Lelaki
| Atlet Australia Menang Emas Acara Renang Gaya Kupu-kupu 100m Wanita
|
Pasukan A.S. Menang Emas Acara Renang Gaya Bebas 4x100m Lelaki
| Atlet Britain Menang Emas Acara Renang Gaya Bebas 400m Wanita
| Atlet Jepun Menang Emas Acara Renang Kuak Dada 100m Lelaki
|
Atlet Itali Menang Emas Acara Epee Perseorangan Lelaki
| Atlet British, Menang Emas Acara Lumba Basikal Jalan Raya Wanita
| Hoang Anh Tuan Menang Pingat Perak Acara Angkat Berat 56kg Lelaki
|
Atlet Jepun Menang Emas
| Juara Judo Olimpik: Xian Dongmei
| Atlet Thailand Menang Pingat Emas
|
Republik Korea Menang Pingat Emas
| Judo Kategori 66kg Lelaki: Atlet Jepun Menang Emas
| Republik Korea Raih Pingat Emas
|
Jaroenrattanatarakoon Raih Emas Acara Angkat Berat 53kg Wanita
| Nicole Cooke Menang Pingat Emas
| Atlet Thailand Menangi Pingat Emas Acara Angkat Berat
|
Kostelecky David Memperoleh Pingat Emas
| Pasukan Belanda Menggondol Pingat Emas
| Stephanie Rice Mencecah Rekod Dunia Baru dan Menang Emas
|
Republik Korea Catatkan Rekod Dunia Baru dalam Suku Akhir Acara Memanah Berpasukan
| Stephanie Rice Mencipta Rekod Dunia Baru dan Menang Emas
| Michael Phelps Pecahkan Rekod Dunia
|
Park Tae Hwan Menang Emas
| Stephanie Rice Mencipta Rekod Dunia Baru
| Atlet Republik Korea Menang Emas dan Atlet China Menang Perak
|